Steaua: 1. Zapata, 2. Ogăraru, 24. Ghionea, 3. Goian, 4. Golanski, 16. Nicoliţă, 20. Lovin, 28. Stancu, 6. Rădoi, 9. Semedo, 35. Kapetanos

Antrenor: Dorinel Munteanu

Dinamo: 1. Lobonţ, 2. Diabate, 55. J. Cesar, 30. Tamaş, 16. Blay, 20. Ad. Cristea, 25. Ropotan, 22. Torje, 9. M. Niculae, 10. Dănciulescu

Antrenor: Mircea Rednic

"
In minutul 8 Kapetanos deschide scorul cu o lovitura de cap din 2 metri la o centrare perfecta a lui Nicolita.

Dinamo a egalat in minutul 83 prin Adrian Cristea dupa o faza care a surprins defensiva ros-albastrilor."

A trecut si meciul acesta si din nefericire nu am reusit sa tinem de rezultat sau sa-l majoram[ stelist fiind :) ].
Rezumat pe scurt:
Steaua a jucat 70 de minute foarte bine, 10 bine, 10 crispata de egalare lui Dinamo.
Dinamo a jucat 75 de minute cu neputiinta si inca 15 cu noroc egaland.

Definire derby in Romania:

Un derby intotdeuna va fi Steaua-Dinamo. Multa lume poate fi de parere ca derbyuri sunt si (Steaua - Rapid , Dinamo - U. Craiova , Unirea Urziceni - CFR Cluj etc); dar pana la urma urmei un derby nu inseamna 2 echipe in forma buna si cu meciuri bune in spate care se dueleaza. Un derby inseamna bataliie de orgolii, de pasiunii, dusmaniei, antiteza totala.
Nu exista 2 echipe in Liga 1 care sa indeplineasca aceste cerinte mai mult decat Steaua si Dinamo.